Simtais autovedējs – Namejs!

Šodien bija leģendāra diena Kurbads uzņēmumam, jo flotē tika sagaidīts jubilejas – simtais autovedējs, ko rotā senais zemgaļu valdnieks Namejs, kura dizainu veidojis latviešu mākslinieks Alfreds Paulausks.

“Namejs ir vēsturiska personība, kas manā redzējumā ir ļoti labs tēls, jo tā ir personība, kas ir kļuvusi par tautas leģendu. Ne katrai tautai tāds ir. Nameja un Kurbada tēlu kombinācija ir ļoti spēcīga, jo Kurbads ir pasaku tēls, kam nav reāla prototipa, bet Namejs ir vēsturiska personība, kas leģendai par Nameju piešķir īpašu pievilcīgumu, ar ko mēs katrs varam identificēties,” par Nameju stāsta folkloriste Inese Krūmiņa.

Sigita un Renārs Jakobsoni ir pirmā dubultā ekipāža, kas tiek pie iespējas braukt ar jaunu autovedēju, tāpēc Renārs tika svinīgi iecelts karavīra kārtā ar Nameja zobenu, bet Sigitai uzticēta krustmātes loma, pasniedzot gredzenu. Kā tas ierasts iepriekš, iesvētību rituāla galvenā sastāvdaļa ir lāča deja, ar kuru caur vīru rokām tiek nodots enerģijas un spēka lādiņš autovedējam. Folkloras dejā piedalījās arī Domenikss pārstāvji.

“Kas senatni pētī, nākotni svētī! Mūsdienās ir ārkārtīgi būtiski rādīt un daudzināt mūsu spēcīgos un viedos dižgarus! Vēsturiski Namejs, tāpat kā Karls Benzs, bija diži vīri – dumpinieki. Jo kad Karls Benzs radīja pirmo automobili, tad ķeizars teica, ka automobilim ir pārejošs raksturs, bet joprojām Mercedes-Benz zvaigzne mirdz spoži pāri laikiem, tāpāt kā latviskās vērtības un spēka zīmes. Tāpēc mums ir liels gods, ka Kurbads 100. autovedējs ir tieši Mercedes-Benz Actros, pats progresīvākais un viedākais mūsu kravas automobilis!” Senatni kopā ar mūsdienām savij SIA “Domenikss” produktu eksperts Jānis Dambītis.

Par Renāru un Sigitu savs komentārs ir arī Anatolijam Vasiļjevam, Kurbads autovadītāju mentoram, kurš stūrēja pašu pirmo Kurbads autovedēju, bet tagad iesvētīja arī simto: “Renārs un Sigita Jakobsoni ir ideāls dinamiskais duets, mūsu vienīgā dubultā ekipāža. Kā precēts pāris un arī kā darba kolēģi saprotas ļoti labi. Ar Renāru esam pazīstami jau ļoti sen – sāka viņš ar 40. autovedēju, tad turpināja ar Crazy Horse, bet tagad viņam un Sigitai uzticēts jubilejas simtais autovedējs. Vēlos uzteikt kārtību kabīnē šai ekipāžai – tā noteikti ir vislabākā starp visiem kolēģiem. Profesionalitāte, pieredze un komunikācija ir trīs pilāri, kas raksturo šos autovadītājus. Arī degvielas ekonomija vienmēr ir visaugstākajā līmenī. Ar lielu interesi izmanto arī visas pieejamās tehnoloģijas, tāpēc domāju, ka viņi jaunajā automašīnā jutīsies ļoti komfortabli. Cepuri nost viņiem un tā turpināt!”

Simtais autovedējs flotē būs ar jaunākās paaudzes Mercedes-Benz Actros vilcēju. 2019. gada automašīna nāk ar vairākiem, mūsdienīgām inovācijām.

Kurbads servisa vadītājam Ivaram Čiblim ir plašs saraksts ar uzlabojumiem jaunajā Mercedes-Benz Actros vilcējā: “Vizuāli tā ir pilnīgi jauna automašīna, gan no ārpuses, gan kabīnē. Tā kā šeit ir lielā kabīne, mums bija iespēja izvēlēties lielāku dzinēju – 12,8 l dīzeļdzinējs ar 480 zs lielu jaudu, kas palīdzēs degvielas ekonomijā un motora ilgtspējā. Tā būs visjaudīgākā automašīna mūsu flotē.”

“Bet galvenokārt vēlos uzsvērt, ka šajā modelī ir krietni vairāk tehnoloģiju. Lielākā revolūcija ir digitālie spoguļi salonā, kas aizstāj ierastos spoguļus ārpusē. Pie tiem, protams, ir jāpierod, bet jauninājums piedāvā plašāku leņķi, ir aprīkots ar joslas maiņas sistēmu, kā arī atpakaļgaitā iezīmē trajektorijas. Noteikti uzlabos drošības aspektu.”

“Bez displejiem kā spoguļiem ir arī citas tehnoloģijas – jauna multivides kontrolpults, daudzfunkcionāls stūres rats, skārienjūtīgs panelis. Tas viss paredzēts, lai uzlabotu vadītāja ergonomiju un varētu visu uzmanību veltīt ceļam. Jāizceļ arī sistēma, kas ļauj kopēt priekšā braucošās automašīnas ātrumu, ļaujot ieturēt vienmērīgu ātrumu un distanci starp transportlīdzekļiem. Tāpat ir uzlabota sistēma, kas iegaumē ceļa profilu, līkumu leņķus. Var just, ka ļoti tiek piedomāts par drošību un autovadītāja darba atvieglošanu ar tehnoloģijām!”

Lai labi ripo!