Šodien Kurbadā svētki – jauns auto flotē.

Saulains laiks, šampanieša šalktis un smaidīgas sejas liecina, ka transportēšanas kompānijā “Kurbads” šodien svētki – uzņēmuma autoparkā pilnīgi jauns Volvo “FM460” vilcējs ar modernu komplektāciju.

Kompānijai gadu gaitā ir iesakņojusies tradīcija iesvētīt jauniegādāto tehniku ar šampanieti un novēlot: “Lai labi ripo!”. Arī šī reize nebija izņēmums un viss kolektīvs sapulcējās uz vilcēja iesvētīšanu un kopbildi.

Kā liecina modeļa nosaukums, vilcējs ir aprīkots ar 460 ZS motoru. “Galvenais iemesls šāda dzinēja izvēlei ir degvielas ekonomija – ar pilnu kravu tiks izmantota visa jauda, kas ļaus samazināt patēriņu. “Kurbads” autovedējiem tā ir optimālā specifikācija,” izvēli pamato Ivars Čiblis, kompānijas kravas servisa vadītājs.

Uzņēmuma plašajā flotē jaunajam vilcējam ir piešķirts 81. numurs. Bet tā pilotēšana ir uzticēta Andrejam Kļimovam, kurš “Kurbadā” strādā tikai no pērnā rudens.

“Andrejs uz “Kurbadu” atnāca kā pieredzējis kravas auto šoferis, kurš īsā laika sprīdī apguva automašīnu kraušanas specifiku. Tagad viņam var uzticēt reisu uz jebkuru zemeslodes punktu – atradīs adresi un kravu nogadās laikā. Andrejs seko līdzi tehnikai un katru dienu apgūst jaunas nianses. Viennozīmīgi pelnījis jauno auto ar savu attieksmi

pret darbu,” par šoferi atzinīgus vārdus saka Pēteris Ozoliņš, “Kurbada” šoferu kvalitātes vadītājs.

Automašīnas vilcēja Volvo “FM460” dzinējs atbilst jaunākajam Euro6 standartam. Auto komplektācijā ietilpst ar radaru aprīkotā adaptīvā kruīza kontroles (ACC) sistēma, kas nodrošina drošu distanci līdz priekšā braucošajam transportlīdzeklim, mainot degvielas padevi un izmantojot visas pieejamās bremzes.

 Jaunākais pirkums ir aprīkots ar “I-Shift” pārnesumkārbas sistēmu bez vadības sviras – braukšanas režīms tiek izvēlēts ar četru slēdžu palīdzību vadības panelī. Automašīnas ražotājs Volvo lielu uzmanību pievērš “I-Shift” sistēmai, cenšoties to pilnveidot līdz augstākajai pakāpei. 

Tāpat šoferim ir iespēja kabīnē saņemt informāciju no Volvo servera par to, vai izvēlētais braukšanas režīms ir ekonomisks un pareizs. Sistēma “I-See” palīdz vadīt automobili optimālajā režīmā.

Lai labi ripo!