Starp hokeju un ofisu

Lai arī sākotnēji uzaicināts tikai uz divām Latvijas hokeja izlases pārbaudes spēlēm Norvēģijā, Uldis Čalpa dotajā iespējā iekodās līdz kaulam. Aizvadot četras lieliskas spēles, viņš lika treneriem nopietni lauzīt galvu un līdz pēdējam brīdim cīnījās par vietu nacionālās komandas sastāvā startam Pasaules čempionātā.

Dalība nacionālās hokeja izlases treniņnometnē gan neatbrīvo no darba pienākumiem automašīnu transporta un loģistikas uzņēmumā Kurbads, kur Uldis pilda noliktavas vadītāja pienākumus, atbildīgs amats, kas tāpat kā hokejā prasa saskaņotu komandas darbu un atbalstu. Elites līmeņa hokejā tas ir pietiekami unikāls gadījums, kad nacionālās valstsvienības kandidāts treniņus izlasē apvieno ar darba pienākumiem.

Vairāku nedēļu garumā Uldis vairāk nekā pusi dienas pavadīja, lejot sviedrus hokeja laukumā un aizbraucot uz darbu tūlīt pēc nodarbības. Arī spēļu dienās Uldis pēc rīta iesildīšanās devās uz darbu, kur starp tiešo pienākumu veikšanas atrada mirkli, lai uz īsu brīdi nosnaustos pirms vakarā gaidāmā mača.

Saskaņota komandas darba rezultātā noliktavas sarežģītais un uzņēmuma darbībai svarīgais mehānisms ne mirkli neapstājās. Īpašs paldies par to Rinaldam Osim, Ilmāram Brasliņam un Robertam Paupem!

“Jau izslēgšanas spēlēs vairākkārt aizvietoju Uldi, un tas mani sagatavoja arī šīm pēdejām trim nedēļām,” stāsta Rinalds Osis, kurš aizstāja Uldi viņa prombūtnē. “Kad Uldi pasauca uz izlasi, es zināju, ka sekos nebeidzami telefona zvani un jūra ar e-pastiem. Prieks, ka noliktavā un pirmspārdošanas sagatavošanā mums ir apķērīgi čaļi, līdz ar to spējām pilnībā apmierināt klientu vēlmes, it īpaši pēdējā nedēļā, kas izvērtās ļoti atbildīga.”

Uldis Čalpa bija viens no galvenajiem uzvaras kaldinātājiem, kad HK Kurbads šajā pavasarī aizstāvēja čempionta titulu. Uldis tika atzīts par finālsērijas vērtīgāko spēlētēju un Latvijas čempionāta labāko vārtsargu!