Transporta un loģistikas izstāde IAA Transportation Hannoverē, Vācijā

20.-25. septembrī notika pasaulē nozīmīgākā kravas, pasažieru transporta un loģistikas izstāde IAA Transportation Hannoverē, Vācijā.

 

Šī ir lielākā komerctransporta jauninājumu platforma, kur plaši tika pārstāvēti visi lielākie autovedēju ražotāji. Izstāde piedāvāja apskatīt dažāda veida transportus, sākot no kravas automašīnām līdz kravas velosipēdiem, no piegādes furgoniem līdz paku droniem, bet tieši šogad dominēja jauninājumi, kas saistīti ar spēka piedziņas elektrifikāciju un klimata neitralitāti.

 

Uz izstādi bija devušies četri mūsu KURBADS uzņēmuma pārstāvji – servisa vadītājs Ivars Čiblis, autoatslēdznieks Guntars Abazorins, kravas auto servisa vadītājs Rihards Mesijs un kravas auto servisa meistars Aleksejs Porietis.

 

“Pirmām kārtām tika apmeklēts Kässbohrer Transport Technik GmbH autovedēju paviljons. Tās pārstāvis Krzystof Kucharewicz iepazīstināja ar jaunākajiem tehniskajiem risinājumiem, ko piedāvā šī Austrijas autovedēju rūpnīca. Sevišķi mūs interesēja jaunais piekabes modelis “Intago Max”, kura ražošanas uzsākšana ir paredzēta 2023. gadā. Visi jauninājumi ir vērsti, lai palielinātu sastāva kravnesību un pielāgotos aizvien lielākajiem vieglo automašīnu izmēriem, it īpaši tas attiecās uz elektrisko automašīnu pārvadājumiem.” stāsta I. Čiblis.

 

Kurbads ar interesi seko jaunumiem, kas saistīti ar dabai draudzīgākiem komercautomobiļiem, jo tā ir nozare, kas saista arī mūs. Izstādē pastiprināta uzmanība tika pievērsta ūdeņraža un elekrtiskajām kravas automašinām, kas atbilst mūsu autopārvadājumu segmentam.

 

Iepriekš arī esam devušies uz IAA Transportation izstādēm Hannoverē, taču šogad jaunums bija testa braucieni, kur apmeklētāji varēja klātienē izmēģināt jaunos produktus. Daļu no eksemplāriem varēja izbraukt pa Hanoveres ielām – I. Čiblis izmantoja šo iespēju un izmēģināja jauno MB e- Actros preču piegādes elelektromobili, kas ir dinamisks un viegli vadāms. Bija arī lieliska iespēja iepazīties ar praktiskiem risinājumiem komerctransporta elektroautomobīļu uzlādē.

 

Pasaulē vissvarīgākā transporta un loģistikas platforma pēc pandēmijas izraisītā pārtraukuma tika atsākta ar novatorisku jaunu koncepciju un šogad IAA Transportation 2022 izstādē tika gaidīti vairāk nekā 1400 izstādes dalībnieki no 42 dažādām valstīm. IAA Transportation notiek ik pēc četriem gadiem, tātad jau 68. reizi, paredzams, 2026. gada septembrī Hannoverē!