Trīspadsmitais laivu brauciens noslēdzies – pievarēta arī Aiviekstes upe!

Laivu brauciens ir Kurbads uzņēmumu grupas darbinieku gaidītākais vasaras notikums, kas tradicionāli norisinās jūlija beigās vai augustā sākumā. Pirmo reizi tradīcijām bagātajā pasākumā tika izvēlēta Aiviekstes upe ar neskarto dabu ap to.

 Kā laivošanas starta vieta tika izraudzīta Ārgale, kur pasākuma organizators, vietējais aborigēns un Lubānas patriots Māris Valainis instruēja vairāk nekā 130 mazus un lielus laivotājus par drošību, pareizu airēšanas tehniku, lai vairāk nekā 12 km garā distance būtu baudāma un komfortabla.

Apmetnes vieta – Lubāna, balstoties uz arheoloģiskajiem izrakumiem, tā ir vieta, kur parādījās pirmie iedzīvotāji Latvijas teritorijā pēc ledus laikmeta beigām, kad Rīgas teritorija vēl bija zem Ledus ezera ūdeņiem. 12 000 gadus vēlāk šeit savu nometni būvē arī Kurbads, DBC autocentrs un Kurbads ledus halles darbinieki.

Ja kāds laivu braucienā dodas ar mērķi izbaudīt laivošanas priekus, tad citam tā ir prestižā uzvara sporta spēlēs! 36 drosminieki, izlozes kārtībā sadalījās sešās komandās. Lai arī izloze sākotnēji šķita ļoti labvēlīga vienai konkrētai komandai, tomēr dzīvē favorīti izrādījās citi. Četrās disciplīnās – volejbolā, loka šaušanā, supošanā un puzles likšanā – svarīga bija ne tikai fiziskā varēšana, bet arī loģika, komandas darbs un stratēģija. Lai arī volejbola superfinālā melnā komanda piekāpās dzeltenajiem, tomēr uzvaras visās pārējās disciplīnās noteica, ka tieši šī komanda ir kļuvusi par 2019. gada sporta spēļu čempioniem! 2019. gada uzvarētāji: Arnis Grunšteins, Rinalds Osis, Māris Purvēns, Inga Purvēna, Māris Labarēvics, Zane Valdovska, Kitija Bērziņa. Mārim Purvēnam šī bija jau trešā reize čempiona godā!

Speciālbalva kā trāpīgākajam šāvējam tika pasniegta Ģirtam Baumanim.

Laivošana nav tikai izklaides brauciens, bet cik vien katra spēkos, cenšamies sakopt upi no piesārņojuma. Tā šogad visčaklākais upes tīrītājs pārliecinoši izrādījās Gvido Rubenis, kurš pateicībā par dabas sakopšanu saņēma kasti Kurbads alu.

Tikpat stipra tradīcija kā sportošana ir arī kopīga zupas gatavošana un baudīšana. Lāsmas Pikānes vadībā daudz čaklu roku pagatavoja gardu dārzeņu zupu vairākos lielos katlos, lai remdētu milzīgo izsalkumu!

Māris Valainis bija sarūpējis plašu izklaides programmu laivotājiem, bija iespēja doties orientēšanās disciplīnā, pastaigāties pa baskāju taku vai ekskursijā uz akmens laikmeta iedzīvotāju apmetni ar vairākiem autentiskiem eksponātiem.  Kad fiziskās aktivitātes noslēdzās sākas kulturālā programma, kuras epicentrā bija Latvijā slavenā dziedātāja Mika Dukura uzstāšanās uz improvizētas skatuves zem ozolu zariem. Skaists vakara noslēgums rītdienas laivošanai.

Svētdienā upes iekarotājus gaidīja aptuveni 15 km gara distance gar cilvēka rokas neskartajiem Aiviekstes krastiem. Kas ātrāk, kas lēnāk, visi sekmīgi sasniedz galamērķi Meirānos un dodas atpakaļ uz Rīgu.

Milzīgs paldies Mārim Valainim un viņa palīgiem – noteikti bija labākā apmetnes vieta bagātajā Kurbads laivošanas braucienu vēsturē. Māris rod iedvesmu uzturēt un sakārtot tik skaistas vietas – kaut vairāk tādu cilvēku būtu Latvijā! Paldies “Mežmalas laivām” par kā vienmēr lielisku ekipējumu un paldies Mikam Dukuram par sirsnīgo uzstāšanos!

Līdz nākamajam laivu braucienam!