Trusis dodas mājās!

Rudens sezonas ievadā automašīnu transporta un loģistikas uzņēmums Kurbads transportēja leģendārās VW Golf pirmās paaudzes GTI modeli. Spēkratam vien ir unikāla vēsture, bet kā izrādās tā ir tikai viena nodaļa šajā stāstā.

Šis melnais spēkrats ir Eiropā neierasts modelis, jo tā ir amerikāņu versija VW Golf GTI automobilim, dēvēta par Rabbit(trusis) GTI Mk1. Šie automobiļi nebija paredzēti Eiropas tirgum. Automašīnas īpašnieka vectēvs importēja šo automobili uz Eiropu astoņdesmito gadu sākumā.

Līdz pat pagājušajam gadam automobilis nebija lietots 20 gadus, tā kā tas bija piemirsts garāžā pēc vectēva nāves, līdz tas tika uziets garāžā lieliskā stāvoklī – bez putekļiem un korozijas. Īpašnieks bija izvēlējies šo VW Rabbit GTI izmantot kā savu vasaras automobili Rīgā, līdz šogad iepazinās ar pasaulē atzītu Golf GTI pirmās paaudzes automašīnu kolekcionāru un restauratoru Renē Pelgrumu, kura garāžā var atrast 20 Golf GTI automašīnas visdažādākajās krāsās. Šīs arī būs  automobiļa jaunās mājas.

1974. gadā kā Beetle aizstājēju VW prezentēja pirmās paaudzes VW Golf modeli – modernu priekšpiedziņas automašīnu ar priekšpusē izvietotu dzinēju.  1976. gadā tika piedāvāts arī sportiskā GTI versija, kas kļuva par etalonu hot hatch automobiļiem. Plānoto 5000 vienību vietā tika saražoti 462 tūkstoši GTI automašīnu. Automobilis atzīts par trešo labāko astoņdesmito gadu vieglo automašīnu.