Uz “Kurbads” autovedēja ātrais Ariel Atom

„Kurbads” savā ilgajā auto pārvadāšanas vēsturē ir vedis daudz interesantu spēkratu. Tagad šim klāstam ir pievienojies vēl viens uz ielām reti sastopams, bet ārkārtīgi dinamisks sporta auto – Ariel Atom.

Ariel Atom ir unikāls britu ražots transportlīdzeklis ar to, ka vidēji tiek saražotas tikai 100 vienības gadā, un pašā uzņēmumā tā pirmssākumos strādāja tikai septiņi darbinieki. Kartingam līdzīgais auto ir bijis ātrākā apļa īpašnieks britu populārā TV šova „Top Gear” testu trasē.

Konkrētais „Kurbada” transportētais eksemplārs ir viens no pirmajiem kompānijas ražotajiem modeļiem, kuru darbina 300 zs jaudīgs no Honda Civic Type-R aizlienēts 2.0L motors, kuram uzstādīts kompresors. Tā kā pats bolīds sver tikai 500 kg, tam ir fantastiska dinamika, kas līdz 100 km/h ļauj paātrināties 2,9 sekundēs.

Lai arī Ariel Atom ir lielisks veids, kā izbaudīt ātrumu speciālās sacīkšu trasēs, ar auto var pilnīgi legāli braukt ikdienas satiksmē, tiesa, vēlams, lai līdzi būtu ķivere, jo automobilim nav priekšējā vējstikla. Ariel Atom ražotāji nav uzskatījuši radio par vajadzīgu, tā vietā ļaujot izbaudīt burvīgo dzinēja radīto skaņu.  Tam ir arī bagāžas nodalījums, kas ir gana liels, lai ievietotu tajā mugursomu.

Uz „Kurbada” autovedēja pabijušā modeļa cena pirms 10 gadiem bija 55000 ASV dolāru, tomēr laika gaitā tā ir saglabājusies vismaz tādā pašā līmenī, jo auto ir pietiekami ekskluzīvs. Citu specifikāciju jaunāko Ariel Atom cenas var sasniegt pat 220 tūkstošus ASV dolāru.

Piedāvājam video, kur šo Ariel Atom testē britu autoraidījums “Top Gear”.