Uz Kurbads platformas slavenais ilgdzīvotājs, limitētais Land Rover “Defender Heritage”.

Pasaules plašajā automobiļu klāstā ir grūti atrast tik ilgdzīvojošu modeli, kāds ir Land Rover “Defender” apvidus auto. Par godu tā 67 ilgajam panākumu stāstam autoražotājs ir apbalvojis uzticamos klientus ar trim ekskluzīvām versijām. 

Land Rover “Adventure”, Land Rover “Autobiography” un Land Rover “Defender Heritage” modeļi tiek izlaisti limitētā skaitā un aprīkoti ar vēsturiskām liecībām, izceļot šo automašīnu krāšņo vēsturi. Land Rover “Defender” ir pirmais transportlīdzeklis, kas veicis sauszemes ceļu no Londonas uz Singapūru 1955. gadā. 

Automašīnas īpašnieks ir iegādājies divas “Heritage” un vienu “Autobiography” modeli. “Šie automobiļi ir neoklasika, jūtama vēstures elpa. Kolekcijas modeļi, ar kuriem iespējams piedalīšos kādā izstādē,” stāsta klients. “Konkrēto auto iegādājos par 75000 eiro, taču šobrīd cena tādai pašai automašīnai mobile.de vietnē ir 185000 eiro. 

“Kurbads” loģistikas centrā viesojās “Heritage 110” garākās virsbūves modelis, kādi pasaulē ir tikai 73.

Jubilejas modelis “Heritage” veltīts pašam pirmajam 1947. gadā ražotajam Land Rover. Salonā ir gaumīgs klasisko un moderno vērtību apvienojums, piemēram, vadības panelis ir oriģinālajā gaiši zaļajā krāsā, ergonomiskie sēdekļi papildināti ar “HUE 166” birku, kas godina Land Rover oriģinālo reģistrācijas numuru. Automobiļa virsbūvē ir manāmas atsauces uz pirmās paaudzes Land Rover – vienkāršā radiatora reste un riteņi ikoniskajā, grasmere zaļajā krāsā esošie. 

Mazliet par tehnisko pusi – mantojuma versija ir saglabājusi uzticību “Defender” standarta 2.2l četru cilindru dīzeļdzinējam, kas piedāvā 120 ZS lielu jaudu. Atkarībā no virsbūves auto līdz 100 km/h ieskrienas 14,7-15,7 sekundēs. Protams, ka automobilim ir pilnpiedziņa un sešu ātrumu manuālā ātrumkārba.

Land Rover “Defender” ir iemantojis savu lomu autoindustrijas vēsturē kā palīgs lauku darbos zemnieku saimniecībās vai kā militārā tehnika tuksnešos vai džungļos. Tā spēja pārvarēt visdažādākos šķēršļus un uzticamība ir īpašības, kas Land Rover zīmolam ir iedevis kvalitātes zīmogu uz ilgu laiku.

Diemžēl katram stāstam pienāk beigas.  Tieši šīs trīs ekskluzīvās versijas iezīmē veselas autobūves vēstures ēras noslēgumu – Land Rover “Defender” modeļi vairs netiks ražoti un tiks aizstāti ar citiem spēkratiem.