Uzticamais itāļu kabatas nazītis Kurbadān

Ziemīgos laika apstākļos “Kurbads” transporta kompānijai tika uzticēts nogādāt galamērķī vienu no ikoniskākajiem itāļu transportlīdzekļiem – Fiat “500”, kas no 1957. līdz 1975. gadam tika izgatavots 3,8 miljonos eksemplāru.

Piecdesmitie gadi Eiropā ir pēckara laiks, kad pieprasīti bija ekonomiski mazbudžeta auto. Tieši šādu auto tautas vajadzībām Fiat inženieri izstrādāja un tas momentā iekaroja milzīgu popularitāti.

18 gadu laikā tika piedāvāti seši dažādi Fiat “500” modeļi. “Kurbads” loģistikas centrā viesojās Fiat “500 Lusso”, kas tulkojumā no itāļu valodas nozīmē greznība. Greznais Fiat “Lusso” modelis bija priekšpēdējais, kas piedzīvoja pārmaiņas pirms ražošanas pārtraukšanas. “Lusso” modeli raksturo modernizēts salons un mērinstrumentu panelis, kā arī hroma apdare virsbūvei.

Mazais automobilis tā gabarītu dēļ ir kā radīts braukšanai pa vēstures elpas apvīto Itālijas pilsētu šaurajām ieliņām. Tā garums ir 2,97 m, platums – 1,32 m, bet automobiļa pašmasa ir 530 kg, kas gan ir pietiekami smagi divu cilindru karburatora dzinējam ar spēju attīstīt 18 ZS lielu jaudu.  Pa lielceļu ar šo auto ir iespējams sasniegt līdz pat 95 km/h.

Salonā priekšējie sēdekļi izmēros ir atbilstoši automobiļa gabarītiem, arī uz aizmugurējā sēdekļa var apsēsties vai nu mazi bērni, vai tur iespējams novietot iepirkumu maisiņu, cenšoties pārāk nenoslogot 12 collu riteņus.

Itāļu klasika cieņā ir arī mūsdienās – automašīnas cena ir ap 10000 eiro.