“Vīri ir klāt!” — atmiņas no 90-tajiem

90-tie gadi — laiks, kad Kurbadam bija aptuveni trīs autovedēji un tie visi bija veci. Tie bija ar milzīgām tehniskajām problēmām un tolaik nebija resursu, lai nopirktu jaunus autovedējus uzreiz. Bet ar kaut ko vienmēr ir jāsāk! Zinām, ka tad, kad mašīna ir sliktā tehniskā stāvoklī – var sagaidīt problēmas. Ja mašīna brauc tādā stāvoklī uz Vāciju no Latvijas un pēc tam ved atpakaļ kravu ar 8 mašīnām, visdrīzāk iespējamās problēmas trīskāršojās.

Ik pa brīdim notika šo problēmu risināšana un tas bija viens no loģistikas galvenajiem uzdevumiem – risināt tehniskas problēmas autovedējiem un atrast šoferus, kuri spēja ne tikai nomainīt riepas, bet arī saremontēt ātrumkārbas, sajūgus, tiltus un pat dzinējus — to visu, turpat uz ceļa.

Stāsts “Vīri ir klāt” sākās ar šoferi Jāni, kurš tajā laikā devās ceļā uz Vāciju ar autovedēju. Braucot pa autobāni, autovedējam sabojājās bremzes un viņš bija spiests piestāt kādā stāvvietā. Uzreiz bija jārisina tehniskais jautājums – kā nogādāt rezerves daļas uz Vāciju, lai Jānis pats varētu nomainīt bremzes, bet nebija viegli dabūt detaļas uzreiz, kā arī saprast, kas tieši ir jāmaina. Jānim nācās pavadīt aptuveni nedēļu, nakšņojot kabīnē ar neziņu kas notiks tālāk un vai vispār kāds ieradīsies palīgā. Tā nebija vasara, bet gan vēls rudens vai vēls pavasaris.

Paralēli bija ierobežotas iespējas saziņai — bija peejama tikai telefona būdiņa, jo mobilie telefoni vēl nebija. Toreiz arī vēl nebija pieejami mehāniķi, tādēļ Kurbada vadītājs pats organizēja visus darbus, ne tikai iepirka mašīnas, bet arī organizēja remontdarbu norisi. Pēc nedēļas beidzot tika atrastas rezerves daļas un izdomāts veids kā tās tiks nogādātas, bet arī tas bija sarežģīts process, jo tolaik bija vīzu režīms – bija jāatrod cilvēki, kuriem ir vīzas un varētu nogādāt detaļas.

Jānis katru dienu zvanīja un sazinājās ar komandu, lai tā pārliecinātos, ka viņš ir dzīvs, nav arestēts, piedzēries un vai viss ir kārtībā. Visbeidzot, kad rezerves detaļas tika piegādātas, Jānis ar milzīgu un priekpilnu sajūsmu zvana un klausulē skaļi sauc “Vīri ir klāt! Vīri ir klāt!”, jo beidzot viss bija atrisinājies!

“Vīri ir klāt!” daudzus gadus kalpoja kā sauklis un tika izmantots uz numuru paliktņiem, kalendāriem un citām atribūtikām, bet tas jau ir atsevišķs stāsts… par to — jau drīzumā!

 


 

Uzzini transportēšanas cenu jau tagad

Automašīnu transportēšanas pakalpojumi Eiropā, Skandināvijā, kā arī Baltijas un NVS valstī, izmantojot jaunākos Volvo un Mercedes-Benz vilcējus ar “Kaessboher” autovedēju iekārtām.

Aprēķināt cenu