KURBADS ATBALSTA

Motosportists Uldis Freibergs

Automašīnu transporta un loģistikas uzņēmums “Kurbads” priekšroku atbalstam sportā sniedz bērniem, jauniešiem un junioriem, tāpēc esam vienojušies ar “F.F.F. Sporta klubs” par motosportista Ulda Freiberga atbalstu. Uldis ir jauns un perspektīvs Latvijas motosportists, kurš šogad (2021) ar augstiem rezultātiem piedalās motokrosa seriālos Latvijā un Lietuvā, sacenšoties “MX125” klasē.

Lai arī dzimis tikai 2006. gadā, U. Freibergs jau 2017. gadā kļuva par Latvijas Čempionu motokrosā “MX65” klasē. Savukārt pāris gadus vēlāk, 2020. gadā viņš ieguva Latvijas Čempiona titulu “MX125” klasē. Gadu pirms tam, startējot “MX85” klasē, viņš piedalījās prestižajās junioru motokrosa komandu sacensības – Nākotnes cerību kausā motokrosā jeb “Coupe de l’Avenir”, pārstāvot Latviju 2019. gada sacensībās Beļģijā.

Kurbads Atbalsta Uldi Freibergu

Kurbads Sporta skola

Kurbads hokeja skola dibināta 2016. gada novembrī ar nolūku attīstīt hokeja kustību Latvijā, kā arī sagatavot kokeja kluba Kurbads jauno paaudzi. Līdz šim sporta skolā darbojas vairāk nekā 80 audzēkņi dažādās vecuma grupās, no 5 līdz 15 gadu vecumam. Treniņi notiek modernajā Kurbads ledus hallē profesionālu treneru vadībā.

Fonds 1836

1836 ir projekts, kura ietvaros top dāvana Latvijai simtgadē – 1836 km garš ceļš apkārt Latvijas pierobežai, ko apiet, apbraukt vai aplidot. Projekta dalībnieki iepazīst un izzina Latvijas kultūrvēsturiskās vērtības, izveidos ceļošanas infrastruktūru ar naktsmītnēm, izklaides un atpūtas vietām, tādējādi veicinot cilvēku fizisko, emocionālo un garīgo labklājību, un stiprinot vienotību Latvijas iedzīvotāju starpā.

Maršrutu plānots pabeigt līdz 2018. gadam, marķējot 1836 radīto ceļu un izveidojot arī aprakstu un praktiskus padomus par Latvijas kontūras apceļošanu.

Bored of Borders: Slowest Way to Rio

“Bored of Borders” ceļš airu laivā no Namībijas uz Brazīliju ir stāsts par nesalaužamu gribasspēku un spēju smaidīt pat vislielāko grūtību priekšā. Kā atzina Kārlis: “Visgrūtāk bija tad, kad nespējām tikt līdz krastam, jau redzot Brazīlijas sauszemi.”

Apbrīnojam puišu spēku un drosmi izvirzīto mērķu sasniegšanā! Lai izdodas arī turpmāk!

Ikviens interesents aicināts sekot līdzi ceļotāju apvienībai Bored of Borders http://www.boredofborders.com/#!location/cwlb

Vanagkalna slēpojums

“Kurbads” kolektīvs ar prieku piedalās dažādos aktīvās atpūtas pasākumos, tāpēc loģiska ir izvēle atbalstīt tautas slēpojumu Vecpiebalgā. Slēpošanas festivālu 2015. gadā sāka organizēt kompānijas biznesa partneris Raimonds Dombrovskis, kuram ir izdevies radīt plašu atsaucību sabiedrībā, veicinot veselīgu dzīvesveidu. Šogad festivāls norisnāsies 18. februārī.

A to B rollerski

A to B rollerski ir mūsu sadarbības partnera un drauga Raimonda Dombrovska unikālais ceļojums pāri Ziemeļamerikas kontinentam no Inuvik robežas Kanādā uz Baja Meksikā, 90 dienu laikā ar rollerslēpēm veicot 4200 jūdzes (6759km). Ir saglabājusies aizraujoša video liecība par šo piedzīvojumu. Tas ir dokumentāls stāsts par cilvēku, kurš grūtību priekšā neapstājas, bet tiecās uz mērķi, izzinot sevi un apkārtējo pasauli. Tas ir stāsts par jebkuru no mums – par mūsu tieksmi pēc brīvības un piedzīvojumiem.

Motosportists Andris Grīnfelds

Vairākkārtējs Latvijas un Baltijas čempions mototriālā. Šogad Andris ar Kurbads atbalstu ir izvirzījis jaunu mērķi – kļūt par Pasaules čempionu superenduro disciplīnā. Šobrīd FIM Europe čempionātā Andris ieņem otro pozīciju, saglabājot labas izredzes uz čempiona titulu. Februārī Kurbads ledus hallē Andris Grīnfelds veica unikālu motošovu uz ledus.

 

Fransuā Vijons.Dzeja

Vēlo viduslaiku un agrīnās renesanses pārstāvja Franču dzejas novatora Fransuā Vijona dzejas izdevums latviešu valodā. Izdevumā iekļautas starptautisku atzinību guvušās Lilijas Dineres ilustrācijas. Līdztekus jau 1987. gada pirmizdevumā publicētajiem Cecīlijas Dineres izcilajiem atdzejojumiem no senfranču valodas, kas nu redzami jaunā akadēmiskā sakārtojumā, tagad latviski pirmo reizi Dena Dimiņa atdzejojumā publicētas arī Franku-latīņu balāde un vienpadsmit balādes žargonā, kur līdzās atdzejai lasāms arī senfranču oriģināls.

Metālopera: “Kurbads. Ķēves dēls”

Kurbads atbalsta, gan sportiskās aktivitātes, gan vērienīgus kultūras notikumus Latvijā. 2017. gada 3. jūnijā Limbažu Lielezera amfiteātrī izskanēja multimediālā metālopera “Kurbads. Ķēves dēls”. Metāloperas stāsta pamatā bija latviešu tautas pasaka par Kurbadu. Cilvēka griba, pašattīstības ceļš, cīņa ar iekšējiem un ārējiem dēmoniem, iniciācija – šīs tēmas ir pasakas centrā un savu aktualitāti nav zaudējušas arī šodien.

Poetry Latvia

Dzejas slams ir viena no vitālākajām un enerģiskākajām dzejas kustībām, kas daudzviet pasaulē ir atdzīvinājis interesi par mūsdienu dzeju. Dzejas slams – tā ir dzejnieku sacensība, kurā ikviens, kurš raksta dzeju, var piedalīties un izpildīt savus oriģināldarbus auditorijas priekšā. Žūrijas un skatītāju balsojumā tiek noteikts šīs sacensības uzvarētājs!

Jātnieku turnīrs “Future cup”

Kurbads un jāšanas sports ir saistīti nesaraujamām saitēm, pateicoties senajām teikām, tāpēc loģiska izvēle ir atbalstīt jauno jātnieku turnīru “Future Cup”, kuru organizē profesionāļi ar vairāk nekā 30 gadu pieredzi. Esam par jaunām tradīcijām, sakoptu vidi jāšanas sportā, lai jātniekiem ir motivācija augt un attīstīties un lai jaunie jātnieki iemācītos pašu galveno – cieņu pret savu partneri – zirgu!

Rihards Lībietis Orchestra

Albumu “Reflections” plānots izdot 2018.gada rudenī un tas būs īpašs ar to, ka orķestra spēlēto instrumentālo mūziku šoreiz papildinās dažādi Latvijā iemīļoti vokālisti, kā Kristīne Prauliņa, Goran Gora u.c. Katrs no plānotajiem skaņdarbiem būs sava veida atspulgs ne tikai mūsu pašu iekšējai pasaulei, bet arī dažādajai mūzikas un balss sintēzei, kas neizbēgami mainīsies līdz ar katra viesmākslinieka pienesto enerģiju un stāstiem.”

Makšķerēšanas komanda Kurbads

Atbalstām arī makšķerēšanas komandu Kurbads, kuras galvgalī ir sens Kurbads draugs Māris Olte. Komanda ir pierādījusi savas prasmes arī aizvadītajā sezonā – spiningošanā no krasa izcīnīta pirmā vieta komandu kopvērtējumā, kā arī komandas dalībnieki Uģis Circenis un Uno Bergmanis ieņēma attiecīgi pirmo un otro vietu individuālajā vērtējumā.

Latvijas minīrallijs – Māris Purvēns

Atbalstām un palīdzam mūsu darbiniekiem sasniegt savus sapņus, Kurbada jauno autovadītāju apmācības procesa vadītājs Māris Purvēns brīvajā laikā aizraujas ar dalību rallijos. Māris katrā no rallija posmiem piedalās ar lielu degsmi un azartu. Acīm degot no prieka par panākumiem un sadzīvojot ar neveiksmēm, Māris turpina savu ceļu pretī uzvarām.