Suminām Anatoliju dzimšanas dienā!

(fi)

“Laime nav atrodama bezdarbībā un mierā, bet kustībā un centībā,” ar šādiem Jāņa Raiņa vārdiem tika sveikts Anatolijs 60 gadu dzimšanas dienā.

Anatolijs Vasiļjevs – kompānijas “Kurbads” darbinieks no pirmās dienas, šoferis ar ārkārtīgi lielu stāžu, tagad jauno braucēju skolotājs un autovadītāju-ekspeditoru kvalitātes vadītājs.

“Nesen rēķināju, ka savā 43 gadus ilgajā šofera karjerā esmu nobraucis 5-6 miljonus kilometru,” stāsta jubilārs Anatolijs. Paskaidrojumam var minēt, ka šī distance ir pielīdzināma aptuveni 125 reizēm apkārt zemeslodei.

“Esmu izbraukājis krustām šķērsām visu Padomju Savienību – no ziemeļiem līdz Uzbekistānai. Pēc Latvijas neatkarības atgūšanas devos reisos pa Eiropu. Vislabāk esmu iepazinis Itāliju un Vāciju, bieži sanācis braukt arī uz Grieķiju.”

 “Kompānijā “Kurbads” strādāju jau no pirmās uzņēmuma minūtes. Vedu automašīnas Andim uz placi. Viņš noskatīja, ka es kaut ko sajēdzu, un sākām sadarbību,” nosmej Anatolijs.

 Savu pirmo reisu “Kurbads” krāsās atceras Anatolijs: “Zem “Kurbads” karoga pirmajā braucienā devos uz Gronavu vai Minsteri ar 220 ZS jaudīgo Mercedes 1422 autovedēju. Tas bija astoņām automašīnām paredzēts treileris.”

Kurš atgadījums vai piedzīvojums pieredzējušajam šoferim visvairāk palicis atmiņā?

“Vācijā, Helmštatas muitas placī vienas nakts laikā nomainīju 8 cilindru motoru – veco izņēmu ārā un ieliku citu dzinēju, ko man speciāli atgādāja. Paveicu to bez izcelšanas mehānisma, tikai ar priekšējo lafeti un rokām. Vēl tagad cilvēki brīnās, kā man tas izdevās!” 

Anatolija prasmīgā braukšana ir vairākkārt novērtēta – 2004. gadā iegūts tituls un zelta medaļa “Latvijas gada šoferis” žurnāla “Auto” vērtējumā par nobrauktiem vairākiem miljoniem kilometru. Kā arī trīs reizes iegūts tituls “Gada šoferis” kompānijā “Kurbads”.

Kā vēl vienu interesantu stāstu Anatolijs min no deviņdesmito gadu vidus, kad sanācis transportēt militāro tehniku no Somijas uz Kosovu. “Tolaik tajā reģionā traki šaudījās! Sanāca nemitīgas skaidrošanās par dokumentiem uz robežpunktiem. Bija pat piedāvājums iegādāties pistoli par 100 vācu markām.”

Anatolijs ir aktīvs dalībnieks dažādās mārketinga aktivitātēs – Līgo apsveikuma tapšanā “Jāņatēva” lomā, pozicionējus autovedējus lielisku fotogrāfiju tapšanai, palīdzējis Dambju komandas automobiļa transportēšanā un daudzos citos projektos. 

Šofera darbu Anatolijs vērtē kodolīgi: “Ļoti jautrs, bet atbildīgs!”