Iepazīstinām ar Ford Explorer — jauna apvidus auto ēra Eiropai

Ford gatavojas uzsākt jaunu ēru, laižot klajā savu ļoti gaidīto Ford Explorer SUV, kas īpaši pielāgots Eiropas tirgum. Tas ir piedzīvojumiem gatavs ar jaunu un unikālu dizainu, jaunu komforta līmeni un progresīvām braukšanas tehnoloģijām.
Šī modernā automobiļa modeļa ražošana tiks uzsākta atjaunotajā Ķelnes rūpnīcā, sākot ar 2023. gada augustu/septembri. Auto Latvijā būs pieejams pasūtīšanai no 2023. gada novembra.

Tiešā veidā konkurējot ar vidēja izmēra SUV, piemēram, Škoda Enyaq un Jeep Avenger un arī Hyundai Ioniq 5, Ford Explorer solās mainīt spēli savā klasē.
Kāds tad solās būt Ford Explorer?!
Explorer lepojas ar 4,46 metru garumu, 1,87 metru platumu un 1,6 metru augstumu. Tā dizains rada perfektu līdzsvaru starp eleganci un funkcionalitāti. Aprīkots ar visu riteņu piedziņu, Ford Explorer nodrošina spēcīgu 340 zirgspēku jaudu. Tiem, kas dod priekšroku aizmugurējo riteņu piedziņas konfigurācijai, ir pieejams arī variants ar 286 zirgspēkiem, kas atbilst dažādām braukšanas vēlmēm.
Ford Explorer litija jonu akumulators piedāvā izcilu vienas uzlādes nobraukuma kilometrāžu vasarā – līdz 500 kilometriem, savukārt, kas joprojām ir iespaidīgs – ziemā, uzlādes nobraukums sasniedz no 350 līdz 400 kilometri. Turklāt tā ātrās uzlādes iespēja nodrošina uzlādes ātrumu no 10% līdz 85% tikai aptuveni 25 minūtēs, samazinot dīkstāves laiku garu braucienu laikā.
Ar paātrinājumu no 0 līdz 100 km/h tikai 6 sekundēs, Ford Explorer nodrošina aizraujošu braukšanas pieredzi, nemazinot efektivitāti.
Šis Ford Explorer ir taisīts uz jaunas elektroautomašīnas bāzes un tāpēc ir pieejama daudz lielāks bagāžas nodalījums. Bagāžnieks sasniedz 470 litru kapacitāti un nodalījumā starp šoferi un pasažieri var ielikt pat 15” datoru.
Ford mērķis ir padarīt Explorer par pievilcīgu variantu ar plānoto sākuma cenu 45 000 EUR, pozicionējot to kā vilinošu izvēli salīdzinājumā ar konkurentiem.

Kā Ford Explorer izskatās uz konkurentu fona?:
Jeep Avenger (elektrisks): sākot no 40 000 EUR, Avenger nodrošina uzlādes nobraukumu līdz 400 km un 80% uzlādes laiku 40 minūtes.
Hyundai Ioniq 5: Ioniq 5 cena, sākot no 53 000 EUR, Ioniq 5 var lepoties ar ievērojamu uzlādes nobraukumu līdz 500 km, ar 80% uzlādi 40 minūtēs.
Škoda Enyaq IV (elektrisks): Enyaq cena ir sākot no 50 000 EUR, tā piedāvā līdz 400 km diapazonu, ar 80% uzlādes laiku 40 minūtes.
Noslēgumā jāsaka, ka Ford Explorer ir cienīgs sāncensis vidēja izmēra SUV elektriskajā tirgū, apvienojot konkurētspējīgu cenu, iespaidīgu diapazonu, ātru uzlādes laiku un stilīgu dizainu, kas īpaši atbilst Eiropiešu vēlmēm. Pateicoties stratēģiskajai sadarbībai ar VW rūpnīcām un novatoriskām funkcijām, Ford Explorer ir paredzēts, lai no jauna definētu SUV pieredzi un kļūtu par jaunu laikmetu automobiļu pasaulē.

Vairāk par jauno Ford Explorer lasi www.ford.lv.

*Foto no www.ford.lv