„Drive eO“ komanda sėkmingai finišuoja „Pikes Peak“!

„Kurbads“ inžinierių komandos „Drive eO” palaikomas ir montuotas „eO PP02” varžybų elektromobilis su Janiu Horeliku prie vairo sėkmingai pasiekė finišą legendinėse „Pikes Peak Hill Climb“ varžybose Amerikoje. Jie tapo pirmaisiais latviais, užkariavusiais kalno viršūnę.

Dambių komanda dalyvavo patobulintų elektromobilių klasėje, kur buvo užsiregistravę penki dalyviai. Janis Horelikas 20 km ilgio trasą įveikė per 12:57:536 minutes, važiuodamas vidutiniu greičiu 89,4 km/h – tai savo kategorijoje leido užimti ketvirtą vietą. Šis rezultatas vertintinas kaip laimėjimas, nes tai pirmas kartas, kai latviai pasiekė finišą ir pagaliau kalno viršūnėje plazda Latvijos vėliava. Tai iš karto, kirtęs galinę liniją, pranešė „Drive eO“ inžinierius Kristapas Dambis savo Twitter profilyje.

„Drive eO“ tikslas jau iš pat pradžių nebuvo iškovoti aukščiausių vietų ar pasiekti geriausią laiką. Šių metų varžybos skirtos patirčiai kaupti ir komandos sukurtiems mašinos mazgams patikrinti dalyvaujant varžybose, kad turėdami daugiau informacijos galėtume sėkmingai startuoti ateinančiais metais ir kovoti už pačias aukščiausias vietas technologine prasme puikiu automobiliu.

Devyniasdešimt antraisiais „Pikes Peak“ kalnų važiavimo varžybas laimėjo prancūzų autolenktynininkas Romain Dumas, nuvažiavęs per 9 minutes ir 5 sekundes. Antrą vietą užėmė elektrinių automobilių klasės laimėtojas Greg Tracy, atsilikęs 3 sekundėmis. Primename, kad praėjusiais metais garsus ralio lenktynininkas Sebastien Loeb, važiuodamas „Peugeot“ gamyklos automobiliu, trasą įveikė per fantastinį laiką – 8:13, kuris vis dar yra nepranoktas trasos rekordas.

Kurbads sveikina su istoriniu laimėjimu ir linki sėkmės bei ištvermės ruošiantis ateinančių metų startams!