Kurbads transportē itāļu autobūves leģendu

“Kurbadam” uzticēts nogādāt leģendāru itāļu autobūves modeli, kas bija ļoti populārs Itālijā un Eiropā piecdesmitajos un sešdesmitajos gados, bet šobrīd vairāk tiek izmantots kā svētdienas izbraucienu auto. Itāļu lepnums – Fiat 500.

“Kurbads” ar Gata Mauriņa #67 autovedēju transportēs 1962. gada izlaiduma Fiat 500, kuru rotā #67 un kas ikdienā apskatāms Fiat oficiālā pārstāvja Latvijā “Autobrava” telpās. Galantā automobiļa galamērķis ir Tartu, kur tas tiks izstādīts autoizstādes Fiat stendā. 

Automobilis tika radīts kā mazbudžeta ekonomisks transporta līdzeklis , kas paredzēts lietošanai daudz apdzīvotās pilsētās. Tautas auto, velkot paralēles ar VW Beetle. Vēl viens tolaiku ikoniskais spēkrats Mini Cooper tika prezentēts tikai 2 gadus pēc tam, kad pirmais Fiat 500 noripoja no konveijera.

18 ražošanas gados uzbūvēti vairāk kā 3,8 miljoni eksemplāru, piedāvājot 6 dažādus modeļus. Aizmugures piedziņas automobilus darbina 600cc liels divu cilindru dzinējs. Vidējais svars dažādiem modeļiem svārstās ap 500 kg.