Čūsku ķēniņš rotās Kurbads jauno autovedēju

Automašīnu transporta kompānija “Kurbads” turpina iepazīstināt ar saviem jaunajiem Mercedes-Benz autovedējiem ar latvju spēka zīmju dizainu. Uzņēmuma rebrendinga ietvaros jaunāko autovedēju ar kārtas numuru 86 grezno latviešu mitoloģiskā zīme zalktis. Senās zīmes dizainu uz autovedēja veidojis mākslinieks Alfrēds Paulausks.

Zalktis latviešu mitoloģijā ir mājas aizsardzības un gudrības simbols. Zalkša zīmi pieskaita Māras zīmju grupai, jo Māra mēdzot iemiesoties čūskā. Senās hronikās bieži minēts, ka zalktis ir citas pasaules pārstāvis, kas nes vēstis un lielo gudrību no veļu pasaules. Latviešu tautas mitoloģijā teikts, ka senie balti tos godājuši un pie mājām barojuši zalkšus ar pienu. 

Zalktis tiek uzlūkots arī kā čūsku ķēniņš un tādēļ bieži attēlots ar zelta kroni galvā.

Jauno “Kurbads” kaujas zobenu Mercedes-Benz “Actros 1843” ar zalkša rotājumu pilotēs Normunds Plešs, kurš šo godu izpelnījies ar kvalitatīvu darbu. Normunds stāsta par savu jauno automašīnu: “Ļoti patīkami iekāpt un braukt pilnīgi jaunā kravas automašīnā. Vēl gan daudz dažādu sistēmu jāapgūst un jāpiešaujas pie braukšanas ritma – šobrīd   jaunajā autovedējā esmu veicis tikai nelielu distanci. Domāju, ka kopā ar auto būsim spēcīgs tandēms!”

“Normunds tāpat kā zalktis ir gudrības simbols! Viņš ir uzcītīgs, apķērīgs un efektīvs darbā. Normunds ir “Kurbads” autovadītāju ranga augšgalā pēc nobraukto kilometru skaita mēnesī un noteikti ir pelnījis jauno tehniku,” autovadītāju uzslavē Anatolijs Vasiļjevs, “Kurbads” autovadītāju kvalitātes vadītājs.

“Kurbads” kravas auto #86 ir aprīkots ar Kaessbohrer Metago un Variotrans automašīnu transporta iekārtām. Vilcēja svars ir 18 tonnas, bet tā dzinējs attīsta 430 ZS lielu jaudu. “Actros 1843” kravas automašīnā ir rasts kompromiss starp komfortu, tiešo saskari uz ceļa un autovadāmību, izmantojot jaunākās tehnoloģijas. Vadītājam auto kabīnē ir kustību brīvība un plašas telpas sajūta. Kabīnes uzbūve un izvietojums veidots tā, lai autovadītājs varētu maksimāli koncentrēties uz ceļu un izvairīties no satiksmes negadījumiem.

Lai labi ripo!